Dünün Hikayesi -5- (16.04.2023)

Yavru’nun doğum gününe son 3 gün kalmış. Ben sanki halen mart ayında yaşıyorum. Pasta yapacağız. O, 26 olacak.

Aslan Bey de iki gün önce araba modelini yükseltmiş. Gri, Peugeot 407. Ben çok beğendim şahsen. Ama umarım daha iyisi olur onun için.

Bunun dışında hayatımdaki diğer yenilik de gece ki deprem oldu. Tek hamlede sanki evin altından yumruk vurur gibi irkiltip uyandırdı beni derin uykumdan. Maşa Hanım da beni ve Karamel Bey’i aramış merak edip. Onların bulunduğu yer Maraş’ta sanırım adı Divanlı olan bir mahalleydi ve merkez üssü de Dulkadiroğlu olunca 5-10 sn kadar sürmüş deprem. 7.8 lik gibi sürecek diye korkmuş bir hayli. Ama çok şükür ki, artık bu bölgede öyle bir risk söz konusu değil, bir 400-500 yıl kadar daha.

Bugün güzel yemekler yaptım. Sebze çorbası, biber dolma, elmalı kek, yeşil fasulye(bunu annem yaptı). Bayramın gelmesine günler kaldı ve bizim halen Karamel Bey’in ailesinin evinde kalmış az bir eşyamı var. Onları da önümüzdeki günlerde gidip almayı planlıyoruz.

Bugün ki 3 sınavım da dünkü sınavlar gibi biraz iyi biraz kötü geçti. Benim açımdansa olabileceğinin en iyisi bu olurdu sanırım, doğru dürüst çalışma olmadan. Geriye son 1 sınav kaldı. Vizeler bitmeden finallerin derdine düştüm.

Konteynerdan haber bekliyoruz halen. Bakalım bu süreç bize neler öğretecek? Büyük bir merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın